Назад
Проекти

Без права на помилку:
захищено права іноземця

Під час надання клієнтам правової допомоги адвокати об’єднання постійно стикаються з проявами упередженості посадовців, що інколи межує зі свавіллям.

Особливо показовими є випадки, коли держава, з одного боку, проголошує лібералізацію та послаблення тиску, а з іншого боку – шляхи реалізації такого «пом’якшення» не знаходять адекватного розуміння у свідомості окремих органів влади та публічних службовців.

Наш клієнт – іноземець, який проживає на території України вже більше 20 років, стикнувся саме з такою ситуацією у взаємовідносинах із органами міграційної служби.

Так клієнт прибув на територію України у 1997 році на законних підставах з метою навчання в одному з університетів Харкова.
Після закінчення навчання, він одружився на громадянці України, у шлюбі з якою у нього на території України народилась донька.
Він став резидентом України, отримав від органів внутрішніх справ дозвіл на постійне проживання в Україні, його документовано посвідкою на постійне проживання в України.
Весь цей час клієнт проживав в Україні із сім’єю, займався підприємницькою діяльністю, сплачував податки та створював робочі місця, жодних протиправних дій не вчиняв.

Цю історію можна було б вважати доволі звичайною, поки «драйву» в ситуацію не додали дії та рішення органів міграційної служби: після подання клієнтом документів для оформлення громадянства України, одним з територіальних управлінь міграційної служби розпочато перевірку «законності отримання дозволу на постійне проживання» та документування клієнта посвідками на постійне проживання.

Тобто розпочато перевірку законності рішень органів внутрішніх справ, прийнятих більше 17 років тому.

При цьому під час перевірки посадовці навіть не вивчили обставини отримання такого дозволу та оформлення посвідок (перебування у шлюбі з громадянкою України понад 2 роки, наявність дитини – громадянки України), та навіть не викликали клієнта для надання пояснень та документів, які безумовно підтвердили законність перебування клієнта на території України.

За результатами такої перевірки, наказом Державної міграційної служби скасовано усі (!) посвідки на постійне проживання, видані на ім’я клієнта за майже 20 років проживання в Україні (!).

Внаслідок такого рішення, клієнта суттєво обмежено у можливості реалізувати навіть незначні права, зокрема у обслуговуванні у банківських установах та отриманні адміністративних послуг від органів державної влади.
При цьому, у разі реалізації такого рішення, клієнт мав би покинути територію держави, та, у свою чергу, розлучений із власною неповнолітньою дитиною.

Адвокатами АО “Кролевецький та партнери” ретельно проаналізовано ситуацію, зібрано значну кількість доказів на підтвердження законності проживання клієнта в Україні, і за результатами майже 2 років судового розгляду, рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 9 грудня 2019 року позов про визнання дій міграційної служби протиправними та скасування згаданого рішення задоволено.

Постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 13 квітня 2020 року вказане рішення залишено без змін, а апеляційні скарги органів міграційної служби без задоволення.

Таким чином права клієнта захищено, він продовжує проживати в Україні на законних підставах.

Воднораз сподіваємось, що подібні випадки свавільного тлумачення органами державної влади обсягу своїх повноважень та безпідставного прийняття рішень, що непоправно порушують права людини, в подальшому не будуть траплятись.


Адвокат
Іван Кучер
Детальніше
Проекти 25.08.2021

Україна-Британія 1:0

Наша клієнтка тривалий час проживала у Сполученому Королівстві Великої Британії та Північної Ірландії. Там вона одружилася і народила доньку. Через певний час сімейне життя перетворилося на катастрофу, бо чоловік почав пиячити та давав волю кулакам.

Детальніше
Проекти 16.07.2021

«Архітектурний контроль»:
як відрізнити від явного свавілля?

Уявляєте, одним чудовим ранком за чашкою смачної кави Ви дізнаєтеся, що все Ваше майно, банківські рахунки арештовані. Як наслідок - повне унеможливлення проведення розрахунків з контрагентами та блокування підприємницької діяльності.

Детальніше
Проекти 09.07.2021

Порятунок активів підприємства від свавілля прокуратури

Чергове «актуальне» провадження під наглядом прокурорів Офісу Генерального прокурора обрало об'єктами уваги декілька десятків підприємств Харківщини із значними обсягами постачання.

Детальніше

Читайте всі новини KROLEVETSKYI and Partners на цій сторінці

Всі новини
Call Now Button