Назад
Проекти

Вихід із ризикових – є!

За попередній місяць податковою практикою Об’єднання здобуто 4 перемоги у боротьбі за виведення клієнтів з Києва та Харкова з переліку ризикових. 2 з них – за судовим рішенням, 2- в адміністративній процедурі.

Все це стало результатом напрацювання алгоритму дій для платників податків, які отримали рішення про відповідність критеріям ризиковості.

Отже, алгоритм:

1. Встановити конкретну причину віднесення до ризикових

Часто рішення про відповідність критеріям ризиковості оперує загальними поняттями, накшталт, «наявна податкова інформація про здійснення ризикових операцій». Щоб з’ясувати конкретну причину, часто доводиться звернутися до контролюючого органу із запитом або записатися на особистий прийом.

2. Усунути причину

Як правило, операцію, яку контролюючий орган вважає ризиковою, вже здійснено, тож скасувати її неможливо, однак можливо надати документальне її підтвердження. Так само із встановленням відсутності платника за податковою адресою – слід надати документальне підтвердження присутності платника. Також причиною віднесення платника податків до ризикових може стати і ненадання відповіді на запит, недопуск до проведення перевірки, тож приймаючи такі рішення, слід зважити наслідки.

3. Повідомити про усунення причини контролюючий орган

Не слід нехтувати процедурою подання повідомлення про невідповідність платника податків критеріям ризиковості, яка передбачена п. 6 Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних. В деяких випадках подання належним чином оформленого повідомлення може допомогти вийти з ризикових лише за 7 робочих днів.

4. Якщо все це не допомогло –
захищати свої права

Податковим кодексом України передбачено можливість адміністративного оскарження рішень контролюючого органу, однак, позиція ДПС України щодо оскарження саме рішень про відповідність критеріям ризиковості неоднозначна. Також платник податків для захисту своїх прав може звернутися до суду із позовом про скасування рішення про відповідність критеріям ризиковості та зобов’язання контролюючого органу виключити із переліку ризикових. Таке рішення суду є підставою виключення платника податку з переліку платників податку, які відповідають критеріям ризиковості платника податку.


Дякуємо за зважену позицію та співпрацю Головному управлінню ДПС у Харківській області та Громадській раді при Головному управлінні ДПС у Харківській області.

За посиланням

https://drive.google.com/file/d/1p7Pta8Q4eaxxBgg5Fn_Wl6JyUb002bkG/view?usp=sharing

можна ознайомитись з рішенням Київського окружного адміністративного суду в одній із судових справ. У рішенні суд не просто аргументував відхід від правової позиції Верховного Суду щодо відсутності порушення права платника податків внаслідок рішення контролюючого органу до переліку ризикових, а і зробив це повно, логічно, структуровано, одним словом – зразково.


Партнер
Руслана Пивоварова
Детальніше
Новини 23.05.2022

Відновлення податкових перевірок в умовах воєнного стану:
огляд положень законопроекту №7360

«12» травня 2022 року Верховною Радою України було проголосовано проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей податкового адміністрування податків, зборів та єдиного внеску під час дії воєнного, надзвичайного стану (далі – законопроект №7360) та прийнято у цілому відповідний закон. Станом на день написання цього огляду цей закон […]

Детальніше
Новини 31.03.2022

Український юридичний ринок об’єднався: спільна позиція щодо співпраці з міжнародними компаніями, які продовжують вести бізнес в росії

У продовження ініціатив АПУ більше ніж 70 провідних юридичних фірм об’єдналися і висловили позицію про припинення надання юридичних послуг міжнародним компаніям, які все ще ведуть бізнес та зберігають свою присутність в РФ. Водночас ми вітаємо всі спроби українського менеджменту іноземних компаній донести необхідність виходу з ринку країни-агресора та прагнення підтримки України значною фінансовою, військовою та […]

Детальніше
Новини 10.03.2022

НБУ відкрив спецрахунки для гуманітарних цілей та сбору коштів на потреби армії

Рахунки використовуватимуться для зарахування благодійної допомоги з України та з-за кордону.

Детальніше

Читайте всі новини KROLEVETSKYI and Partners на цій сторінці

Всі новини
Call Now Button