Назад
Проекти

Припинено втручання в господарську діяльність підприємства з боку правоохоронців

Чергове розслідування слідчих-податківців під «пильним» наглядом прокурорів з Офісу Генерального прокурора у «актуальному» кримінальному провадженні обрало об’єктами своєї прискіпливої уваги декілька десятків підприємств по усій території України з великими обсягами постачання.

В ході розслідування за клопотанням прокурора одного зі структурних підрозділів Офісу Генерального прокурора ухвалою слідчого судді Печерського районного суду міста Києва накладено арешт на грошові кошти таких підприємств, що знаходились на рахунках у банківських установах.

Серед інших, накладено арешт на грошові кошти у сумі більше майже 20 мільйонів гривень, належних клієнтам адвокатського об’єднання – підприємствам, які є крупними постачальниками продуктів харчування та здійснюють свою діяльність на території усієї країни.

Внаслідок такої процесуальної диверсії фактично паралізовано законну господарську діяльність підприємств, унеможливлюючи використання зазначених банківських рахунків і, в свою чергу, ускладнено виконання зобов’язань перед контрагентами, а тому створено перепони у законній господарській діяльності підприємства.

Більше того, внаслідок арешту на вказані грошові кошти, розміщені на банківських рахунках, фактично заблоковано можливість виконання підприємством обов’язків по виплаті заробітної плати працівникам підприємства, а також по сплаті податків та інших загальнообов’язкових платежів.

Завдяки своєчасному втручанню адвокатів об’єднання у вказану ситуацію та зверненню до суду апеляційної інстанції обгрунтованих скарг на згадану ухвалу про арешт, зазначене судове рішення Печерського районного суду міста Києва скасовано, як і протиправно накладений арешт, підприємству повернуто можливість вільно розпоряджатись власними грошовими коштами.

Зокрема адвокатами об’єднання доводилось, що вказані грошові кошти жодним чином не відносяться до предмету досудового розслідування у зазначеному кримінальному провадженні, а також те, що арешт накладено за відсутності будь-яких підстав та з порушеннями процесуального порядку.

Незважаючи на посилення «активності» правоохоронців стосовно бізнесу, наразі адвокатами об’єднання продовжується ефективне та результативне втілення у правозастосовній практиці напрацювань щодо захисту підприємців від надмірного та протиправного втручання в їх діяльність з боку правоохоронних органів, а також відновлення порушених прав клієнтів та захисту їх активів.


Адвокат
Іван Кучер
Детальніше

Читайте всі новини KROLEVETSKYI and Partners на цій сторінці

Всі новини
Call Now Button