Назад
Проекти

«5-річка» завершилася успішно для клієнта

У далекому 2016 році до нашого клієнта, який здійснює діяльність у сфері будівництва дерев’яних каркасних будинків, звернувся замовник з проханням побудувати житловий будинок. Вони визначили технічне завдання, кошторис та навіть підписали договір.

Проте, як відомо, розпочинати будівництво – це завжди стрес. Стільки питань: який мені потрібен будинок? Будувати гараж чи досить навіса? А може і альтанка не завадить?

Тож, остаточно замовник визначився із задумом через деякий час, збільшивши площу забудови майже удвічі. Відповідно, і кошторис зазнав змін. До того ж наш клієнт на той час вже задіяв на інших об’єктах всіх своїх працівників та обладнання. Тому, запропонував організувати будівництво за участю свого сина, який також здійснював аналогічну діяльність. Замовник не заперечував, сказав, що платити буде готівкою наперед, тож потреби у тому, щоб заново підписувати документи не бачить. Що ж, бажання замовника – закон!

Одразу ж після отримання авансу розпочалось будівництво, яке тривало кілька місяців. Замовник дійсно сплачував все наперед і об’єкт було майже завершено. Однак, як всім відомо, відносини замовника та будівельників в процесі роботи часто проходять шлях від любові до ненависті. Так сталося і тепер. Тож, коли прийшов час остаточного розрахунку, замовник каже: «А зараз грошей нема! Та й робота ваша не дуже». І відмовився підписувати акт виконаних робіт.

Втім, це не завадило йому зареєструвати право власності на збудований будинок та відпочивати літніми вечорами в збудованій альтанці. Вочевидь, в один з таких вечорів його осяяла думка, що мало не розрахуватися з будівельниками – можна і позов до суду подати, як обурений та ображений споживач.

Сказано – зроблено.

Дістав із шухляди і договір, що підписував на початку (хоч об’єкт там зазначений був геть інший), порахував, що сплатив таки більше, ніж зазначено в договорі (воно й не дивно, бо і робіт там визначено було менше). І вийшов позов про стягнення надмірно сплаченої суми за договором та неустойки за прострочення виконання робіт (пам’ятаєте ж, що акт виконаних робіт він підписати відмовився, тому і роботи за його версію – нібито не виконані) на загальну суму більше 1 млн. грн.

Клієнт, отримавши позов, м’яко кажучи здивувався. І ще більше – коли отримав ухвалу суду про забезпечення позову шляхом накладення арешту на його житло.

Під час судового розгляду адвокати Об’єднання разом зібрали чималенький масив доказів, опитали свідків, вивчили сотні веб-сторінок судової практики, і суд їх почув – відмовив у задоволенні позовних вимог у повному обсязі.

Справу слухав Дзержинський районний суд міста Харкова. Хто не знає – це філіал ОАСК в Харкові :). Тож, рішення отримали швиденько – всього за 4 роки.

Висновки суду першої інстанції підтримав і апеляційний суд. Тож – тепер святкуємо остаточну перемогу!

P.S. А всім підрядникам (до речі, як і замовникам будівництва), щоб уникнути таких ситуацій, радимо всі домовленості та їх зміни фіксувати письмово, а ще краще – залучати юриста чи адвоката на стадії укладення та виконання договорів.


Партнер
Руслана Пивоварова
Детальніше
Проекти 25.08.2021

Україна-Британія 1:0

Наша клієнтка тривалий час проживала у Сполученому Королівстві Великої Британії та Північної Ірландії. Там вона одружилася і народила доньку. Через певний час сімейне життя перетворилося на катастрофу, бо чоловік почав пиячити та давав волю кулакам.

Детальніше
Проекти 16.07.2021

«Архітектурний контроль»:
як відрізнити від явного свавілля?

Уявляєте, одним чудовим ранком за чашкою смачної кави Ви дізнаєтеся, що все Ваше майно, банківські рахунки арештовані. Як наслідок - повне унеможливлення проведення розрахунків з контрагентами та блокування підприємницької діяльності.

Детальніше
Проекти 09.07.2021

Порятунок активів підприємства від свавілля прокуратури

Чергове «актуальне» провадження під наглядом прокурорів Офісу Генерального прокурора обрало об'єктами уваги декілька десятків підприємств Харківщини із значними обсягами постачання.

Детальніше

Читайте всі новини KROLEVETSKYI and Partners на цій сторінці

Всі новини
Call Now Button