Назад
Проекти

Україна-Британія 1:0

Наша клієнтка тривалий час проживала у Сполученому Королівстві Великої Британії та Північної Ірландії. Там вона одружилася і народила доньку. Через певний час сімейне життя перетворилося на катастрофу, бо чоловік почав пиячити та давав волю кулакам. Вони припинили шлюб, а королівський суд видав обмежувальний ордер та заборонив на декілька років чоловіку наближатися до моєї клієнтки ближче, ніж на 300 метрів.

Далі був суд у Блекбурні про встановлення опіки над дитиною і в якийсь час моя клієнтка не витримала та поїхала з дочкою до України. З точки зору Гаазької дитячої конвенції це кваліфікувалося як міжнародне викрадення дитини. В таких випадках наш Мін‘юст зобов‘язаний подати позов про негайне повернення дитини до країни походження, що вони і зробили.

Було вивчено тонни інформації про міжнародне регулювання, проштудійовано Конвенцію…

Зрештою вибудували чітку й послідовну позицію:

1) дитина перебуває в Україні більше 1 року, а отже суд не вправі повертати її до Британії, бо є докази, що вона тут вже прижилася;
2) повернення дитини створить для неї нестерпну психологічну обстановку, а з урахуванням проблемної поведінки батька створює ризики спричинення насильства;
3) дівчинка набула статусу громадянки України, а отже її насильне переміщення до іноземної держави суперечитиме Конституції.

Справа потрапила до Печерського суду м.Києва. Суд ухвалив резолюцію свого рішення: Мін’юсту у позові відмовити. Скоріше за все на нас чекає апеляція.

Таке завершення справи дуже тішить, бо в разі іншого рішення восьмирічну дівчинку сьогодні ж забрали б до передачі в іншу країну і це були б розбиті серця, сльози і розпач…

Є такі справи, де дуже важко абстрагуватися від життєвої ситуації клієнта. Віримо, що у мами та її донечки зрештою почнеться спокійне життя, а батько знайде шляхи до порозуміння зі своєю дитинкою. Ну а ми біжимо далі до нових перемог.


Радник
Дмитро Остапенко
Детальніше
Проекти 16.07.2021

«Архітектурний контроль»:
як відрізнити від явного свавілля?

Уявляєте, одним чудовим ранком за чашкою смачної кави Ви дізнаєтеся, що все Ваше майно, банківські рахунки арештовані. Як наслідок - повне унеможливлення проведення розрахунків з контрагентами та блокування підприємницької діяльності.

Детальніше
Проекти 09.07.2021

Порятунок активів підприємства від свавілля прокуратури

Чергове «актуальне» провадження під наглядом прокурорів Офісу Генерального прокурора обрало об'єктами уваги декілька десятків підприємств Харківщини із значними обсягами постачання.

Детальніше
Проекти 08.07.2021

Ідея захисту лісів від незаконної порубки вчергове перетворюється на зловживання з боку правоохоронців.

Автомобілі наших клієнтів, завантажені лісоматеріалами, затримані співробітниками карного розшуку (!!!) поліції посеред лісу для перевірки.

Детальніше

Читайте всі новини KROLEVETSKYI and Partners на цій сторінці

Всі новини
Call Now Button