Назад
Проекти

За результами 5-річного розгляду справи скасовано штраф,
накладений на агрофірму

Наш Клієнт − аграрна компанія, один із лідерів на ринку сільськогосподарської продукції у Харківському регіоні − звернувся до Об’єднання за допомогою у справі про оскарження податкового повідомлення-рішення.

Справа полягає у тому, що за договором поставки Клієнту були поставлені добрива. Проте щодо контрагента нашого Клієнта здійснювалося кримінальне провадження за фактом вчинення щонайменше п’яти злочинів. Саме у зв’язку з цим, стосовно Клієнта було проведено позапланову податкову перевірку, в ході якої було встановлено факт начебто нецільового використання Клієнтом грошових коштів, які підлягали сплаті як ПДВ, та були акумульовані на спеціальному рахунку, відкритому у банку.

За результатами перевірки податкова прийняла рішення про застосування до Клієнта штрафних санкцій.

В рамках представництва інтересів Клієнта у суді Адвокатами Об’єднання було здійснено аналіз чималої кількості документації (документів по взаємовідносинах сторін, технічних документів про використання поставлених добрив у господарському циклі).

За підсумками проведеного аналізу було сформульовано правову позицію, правомірність якої, власне, Адвокати Об’єднання і довели суду першої та апеляційної інстанцій.

Зокрема, було обґрунтовано реальність господарської операції між Клієнтом та його контрагентом, правомірність здійснення останньої, відсутність підстав для проведення позапланової перевірки Клієнта, а також незаконність штрафу, застосованого до Клієнта.

Проте, вже на останньому рубежі Верховний Суд за касаційною скаргою головного управлення ДПС, відверто кажучи, прийняв абсолютно неочікуване рішення: з посиланням на неповноту при дослідженні обставин кримінального провадження, яке здійснювалося щодо контрагента Клієнта, було ухвалено повернути справу до суду першої інстанції для повторного розгляду.

Неочікувано…
“Чому ВС пов’язує застосування штрафних санкцій до суб’єкта господарювання лише із тим, що щодо його контрагента здійснюється кримінальне провадження?!” − розмірковували ми.

Вказівка про розслідування злочинів контрагента Клієнта − основний та єдиний аргумент податкової, який “кочував” від відзиву до касаційної скарги… Проте, як показала практика, цього достатньо для скасування судових рішень двох інстанцій…

Однак, ефективний захист майнових інтересів Клієнта − то головне, а відтак, керуючись цією метою, Адвокати Об’єднання продовжували готувати і подавати до судів численні процесуальні документи, у кожному з яких обґрунтовували, що їхня позиція справедливо підтримана судами першої та апеляційної інстанцій.

І ось, постановою суду апеляційної інстанції відмовлено у задоволенні апеляційної скарги податкової, а рішення суду першої інстанції, яким знову було задоволено позов Клієнта, залишено без змін! Рішення набрало законної сили, а відтак є усі правові підстави для твердження, яке було головним лейтмотивом усіх процесуальних документів сторони позивача − штраф незаконний, дії Клієнта − правомірні!

Два кола розгляду справи… 5 років з моменту подачі позовної заяви… Втомлені, але щасливі! Чудовий результат для Клієнта, який не зобов’язаний сплачувати незаконні штрафні санкції за свою правомірну діяльність!


Партнер
Руслана Пивоварова
Детальніше
Проекти 25.08.2021

Україна-Британія 1:0

Наша клієнтка тривалий час проживала у Сполученому Королівстві Великої Британії та Північної Ірландії. Там вона одружилася і народила доньку. Через певний час сімейне життя перетворилося на катастрофу, бо чоловік почав пиячити та давав волю кулакам.

Детальніше
Проекти 16.07.2021

«Архітектурний контроль»:
як відрізнити від явного свавілля?

Уявляєте, одним чудовим ранком за чашкою смачної кави Ви дізнаєтеся, що все Ваше майно, банківські рахунки арештовані. Як наслідок - повне унеможливлення проведення розрахунків з контрагентами та блокування підприємницької діяльності.

Детальніше
Проекти 09.07.2021

Порятунок активів підприємства від свавілля прокуратури

Чергове «актуальне» провадження під наглядом прокурорів Офісу Генерального прокурора обрало об'єктами уваги декілька десятків підприємств Харківщини із значними обсягами постачання.

Детальніше

Читайте всі новини KROLEVETSKYI and Partners на цій сторінці

Всі новини
Call Now Button