Назад
Проекти

За результами 5-річного розгляду справи скасовано штраф,
накладений на агрофірму

Наш Клієнт − аграрна компанія, один із лідерів на ринку сільськогосподарської продукції у Харківському регіоні − звернувся до Об’єднання за допомогою у справі про оскарження податкового повідомлення-рішення.

Справа полягає у тому, що за договором поставки Клієнту були поставлені добрива. Проте щодо контрагента нашого Клієнта здійснювалося кримінальне провадження за фактом вчинення щонайменше п’яти злочинів. Саме у зв’язку з цим, стосовно Клієнта було проведено позапланову податкову перевірку, в ході якої було встановлено факт начебто нецільового використання Клієнтом грошових коштів, які підлягали сплаті як ПДВ, та були акумульовані на спеціальному рахунку, відкритому у банку.

За результатами перевірки податкова прийняла рішення про застосування до Клієнта штрафних санкцій.

В рамках представництва інтересів Клієнта у суді Адвокатами Об’єднання було здійснено аналіз чималої кількості документації (документів по взаємовідносинах сторін, технічних документів про використання поставлених добрив у господарському циклі).

За підсумками проведеного аналізу було сформульовано правову позицію, правомірність якої, власне, Адвокати Об’єднання і довели суду першої та апеляційної інстанцій.

Зокрема, було обґрунтовано реальність господарської операції між Клієнтом та його контрагентом, правомірність здійснення останньої, відсутність підстав для проведення позапланової перевірки Клієнта, а також незаконність штрафу, застосованого до Клієнта.

Проте, вже на останньому рубежі Верховний Суд за касаційною скаргою головного управлення ДПС, відверто кажучи, прийняв абсолютно неочікуване рішення: з посиланням на неповноту при дослідженні обставин кримінального провадження, яке здійснювалося щодо контрагента Клієнта, було ухвалено повернути справу до суду першої інстанції для повторного розгляду.

Неочікувано…
“Чому ВС пов’язує застосування штрафних санкцій до суб’єкта господарювання лише із тим, що щодо його контрагента здійснюється кримінальне провадження?!” − розмірковували ми.

Вказівка про розслідування злочинів контрагента Клієнта − основний та єдиний аргумент податкової, який “кочував” від відзиву до касаційної скарги… Проте, як показала практика, цього достатньо для скасування судових рішень двох інстанцій…

Однак, ефективний захист майнових інтересів Клієнта − то головне, а відтак, керуючись цією метою, Адвокати Об’єднання продовжували готувати і подавати до судів численні процесуальні документи, у кожному з яких обґрунтовували, що їхня позиція справедливо підтримана судами першої та апеляційної інстанцій.

І ось, постановою суду апеляційної інстанції відмовлено у задоволенні апеляційної скарги податкової, а рішення суду першої інстанції, яким знову було задоволено позов Клієнта, залишено без змін! Рішення набрало законної сили, а відтак є усі правові підстави для твердження, яке було головним лейтмотивом усіх процесуальних документів сторони позивача − штраф незаконний, дії Клієнта − правомірні!

Два кола розгляду справи… 5 років з моменту подачі позовної заяви… Втомлені, але щасливі! Чудовий результат для Клієнта, який не зобов’язаний сплачувати незаконні штрафні санкції за свою правомірну діяльність!


Партнер
Руслана Пивоварова
Детальніше
Новини 31.05.2023

Відповідальність за ненадання відповіді на запит податкової:
що відомо?

28 квітня 2023 року набрав чинності Закон України № 2970-IX (далі – Закон). Незважаючи на те, що цей Закон здебільшого стосується імплементації у публічній фінансовій системі України міжнародного стандарту автоматичного обміну інформацією про фінансові рахунки (CRS), ним також були внесені і інші зміни до Податкового кодексу України (далі – ПКУ), зокрема щодо податкової відповідальності. Так, відтепер […]

Детальніше
Новини 10.04.2023

Нарахування пені за прострочення розрахунків за ЗЕД -контрактами
під час війни

З метою підтримки повоєнного платіжного балансу, забезпечення стійкості національної грошової одиниці, стабільності валютних надходжень до економіки України та запобігання масового виведення капіталу за кордон, Національний банк України постійно вживає низку макроекономічних і монетарних заходів.

Детальніше
Новини 23.05.2022

Відновлення податкових перевірок в умовах воєнного стану:
огляд положень законопроекту №7360

«12» травня 2022 року Верховною Радою України було проголосовано проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей податкового адміністрування податків, зборів та єдиного внеску під час дії воєнного, надзвичайного стану (далі – законопроект №7360) та прийнято у цілому відповідний закон. Станом на день написання цього огляду цей закон […]

Детальніше

Читайте всі новини KROLEVETSKYI and Partners на цій сторінці

Всі новини
Call Now Button