У далекому 2008 році наш клієнт отримав кредит в іноземній валюті. Як і багато позичальників того часу, він не розраховував на різкий стрибок курсу. Тому, погашення боргу дещо затягнулось.
Нарешті, у 2015 році клієнт дійшов згоди з банком про погашення боргу. Також угодою передбачалось прощення йому банком певної суми штрафних санкцій та відсотків за користування кредитом, за умови погашення основної суми.
Клієнт угоду виконав, банк підтвердив відсутність боргу за кредитом. Здавалося б – хеппі енд. Проте, вже у 2018 році позичальник отримав «лист щастя» від податкової.
Дійсно, п. 164.2.17. п. 164.2. ст. 164 Податкового кодексу України передбачено обов’язок платника податку задекларувати та оплатити податок з доходів фізичних осіб, нарахований на суму прощеного боргу за кредитом.
Проте, податковим органом не було враховано, що оподаткуванню підлягає тільки основна сума боргу («тіло кредиту»), яка прощається баком. При цьому, прощені відсотки та нараховані штрафні санкції не оподатковуються.
Адвокатами Об’єднання сформовано аргументовану позицію з цього питання та представлено її в суді.
Судами всіх трьох інстанцій підтверджено правильність позиції платника податків. Неправомірні нарахування у розмірі більше, ніж 100 тис. грн. остаточно скасовано.
Реальний спір, який не залишив байдужим жодного з дотичних до роботи над ним. Всі імена вигадані
Сама ідея податкової амністії не є новою: чимало країн, як європейських, так і колишнього СНД, практикували її в різний час.
Як же вибрати оптимальну інституцію для відкриття рахунку, адже ринок переповнений пропозиціями, в тому числі і такими інструментами як EMI і PSP? Як користуватися своїми грошима в ЕМІ? На що звертати увагу при виборі електронних провайдерів?
Читайте всі новини KROLEVETSKYI and Partners на цій сторінці
Всі новиниПідпишіться на нашу розсилку, щоб отримувати спеціалізовані новини про продукти, оновлення та спеціальні запрошення.
Ви підписалися на повідомлення!