Назад
Проекти

Податок з прощеного боргу більше 100 тис.грн.: чи правомірне нарахування?

У далекому 2008 році наш клієнт отримав кредит в іноземній валюті. Як і багато позичальників того часу, він не розраховував на різкий стрибок курсу. Тому, погашення боргу дещо затягнулось.

Нарешті, у 2015 році клієнт дійшов згоди з банком про погашення боргу. Також угодою передбачалось прощення йому банком певної суми штрафних санкцій та відсотків за користування кредитом, за умови погашення основної суми.

Клієнт угоду виконав, банк підтвердив відсутність боргу за кредитом. Здавалося б – хеппі енд. Проте, вже у 2018 році позичальник отримав «лист щастя» від податкової.

Дійсно, п. 164.2.17. п. 164.2. ст. 164 Податкового кодексу України передбачено обов’язок платника податку задекларувати та оплатити податок з доходів фізичних осіб, нарахований на суму прощеного боргу за кредитом.

Проте, податковим органом не було враховано, що оподаткуванню підлягає тільки основна сума боргу («тіло кредиту»), яка прощається баком. При цьому, прощені відсотки та нараховані штрафні санкції не оподатковуються.

Адвокатами Об’єднання сформовано аргументовану позицію з цього питання та представлено її в суді.
Судами всіх трьох інстанцій підтверджено правильність позиції платника податків. Неправомірні нарахування у розмірі більше, ніж 100 тис. грн. остаточно скасовано.


Партнер
Руслана Пивоварова
Детальніше
Новини 31.05.2023

Відповідальність за ненадання відповіді на запит податкової:
що відомо?

28 квітня 2023 року набрав чинності Закон України № 2970-IX (далі – Закон). Незважаючи на те, що цей Закон здебільшого стосується імплементації у публічній фінансовій системі України міжнародного стандарту автоматичного обміну інформацією про фінансові рахунки (CRS), ним також були внесені і інші зміни до Податкового кодексу України (далі – ПКУ), зокрема щодо податкової відповідальності. Так, відтепер […]

Детальніше
Новини 10.04.2023

Нарахування пені за прострочення розрахунків за ЗЕД -контрактами
під час війни

З метою підтримки повоєнного платіжного балансу, забезпечення стійкості національної грошової одиниці, стабільності валютних надходжень до економіки України та запобігання масового виведення капіталу за кордон, Національний банк України постійно вживає низку макроекономічних і монетарних заходів.

Детальніше
Новини 23.05.2022

Відновлення податкових перевірок в умовах воєнного стану:
огляд положень законопроекту №7360

«12» травня 2022 року Верховною Радою України було проголосовано проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей податкового адміністрування податків, зборів та єдиного внеску під час дії воєнного, надзвичайного стану (далі – законопроект №7360) та прийнято у цілому відповідний закон. Станом на день написання цього огляду цей закон […]

Детальніше

Читайте всі новини KROLEVETSKYI and Partners на цій сторінці

Всі новини
Call Now Button