Назад
Новини

Готові до нових штрафів за неподання відомостей про кінцевих бенефіціарних власників юридичних осіб?

Штраф у розмірі від 17 000 грн. до 51 000 грн. на директора за неподання або несвоєчасне подання державному реєстратору інформації про кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи

передбачено Законом України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення» № 361-IX від 06.12.2019, який набирає чинності 28 квітня 2020 року.

Відповідно до п. 4 Прикінцевих та перехідних положень згаданого закону юридичні особи, зареєстровані до набрання чинності цим Законом, подають державному реєстратору інформацію про кінцевого бенефіціарного власника в обсязі, визначеному цим Законом, та структуру власності протягом трьох місяців з дня набрання чинності нормативно-правовим актом, яким буде затверджена форма та зміст структури власності.

Поки що невідомо, що це буде за форма, що за нормативно-правовий акт, чи буде вдосконалено реєстр юридичних осіб, та очевидно, що для подання зазначених відомостей для всіх існуючих юридичних осіб встановлено дуже обмежений час – 3 місяці. Тому важливо не пропустити той момент. Мінімальний штраф у 17 000 грн. змушує слідкувати за новинами.

Варто зазначити, що за новим законом державний реєстратор перевірятиме відомості, зазначені стосовно кінцевого бенефіціарного власника, використовуючи відомості Державного реєстру актів цивільного стану громадян, Єдиного державного демографічного реєстру, Державного реєстру фізичних осіб – платників податків, Єдиної інформаційної системи Міністерства внутрішніх справ України щодо розшуку осіб, зниклих безвісти, та викрадених (втрачених) документів за зверненнями громадян. А тому процедура внесення таких відомостей буде вимагати більше часу, ніж просто внесення даних до реєстру. Вже уявляєте цей аншлаг?

Крім того, законодавець передбачив ще «новенького». Пригадуєте, як юридичні особи мали щорічно підтверджувати відомості, просто подаючи відповідну форму реєстратору? Так ось, тепер знову щорічно на регулярній основі юридичні особи зобов’язані підтверджувати відомості про кінцевих бенефіціарів, а у разі виникнення будь-яких змін у своїй структурі власності – повідомляти про такі зміни протягом 30 днів. За кожне таке «оновлення» доведеться сплачувати адміністративний збір у розмірі щонайменш 630 грн.

Тримаємось!


Партнер
Олексій Зайцев
Детальніше
Проекти 25.08.2021

Україна-Британія 1:0

Наша клієнтка тривалий час проживала у Сполученому Королівстві Великої Британії та Північної Ірландії. Там вона одружилася і народила доньку. Через певний час сімейне життя перетворилося на катастрофу, бо чоловік почав пиячити та давав волю кулакам.

Детальніше
Проекти 16.07.2021

«Архітектурний контроль»:
як відрізнити від явного свавілля?

Уявляєте, одним чудовим ранком за чашкою смачної кави Ви дізнаєтеся, що все Ваше майно, банківські рахунки арештовані. Як наслідок - повне унеможливлення проведення розрахунків з контрагентами та блокування підприємницької діяльності.

Детальніше
Проекти 09.07.2021

Порятунок активів підприємства від свавілля прокуратури

Чергове «актуальне» провадження під наглядом прокурорів Офісу Генерального прокурора обрало об'єктами уваги декілька десятків підприємств Харківщини із значними обсягами постачання.

Детальніше

Читайте всі новини KROLEVETSKYI and Partners на цій сторінці

Всі новини
Call Now Button