передбачено Законом України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення» № 361-IX від 06.12.2019, який набирає чинності 28 квітня 2020 року.
Відповідно до п. 4 Прикінцевих та перехідних положень згаданого закону юридичні особи, зареєстровані до набрання чинності цим Законом, подають державному реєстратору інформацію про кінцевого бенефіціарного власника в обсязі, визначеному цим Законом, та структуру власності протягом трьох місяців з дня набрання чинності нормативно-правовим актом, яким буде затверджена форма та зміст структури власності.
Поки що невідомо, що це буде за форма, що за нормативно-правовий акт, чи буде вдосконалено реєстр юридичних осіб, та очевидно, що для подання зазначених відомостей для всіх існуючих юридичних осіб встановлено дуже обмежений час – 3 місяці. Тому важливо не пропустити той момент. Мінімальний штраф у 17 000 грн. змушує слідкувати за новинами.
Варто зазначити, що за новим законом державний реєстратор перевірятиме відомості, зазначені стосовно кінцевого бенефіціарного власника, використовуючи відомості Державного реєстру актів цивільного стану громадян, Єдиного державного демографічного реєстру, Державного реєстру фізичних осіб – платників податків, Єдиної інформаційної системи Міністерства внутрішніх справ України щодо розшуку осіб, зниклих безвісти, та викрадених (втрачених) документів за зверненнями громадян. А тому процедура внесення таких відомостей буде вимагати більше часу, ніж просто внесення даних до реєстру. Вже уявляєте цей аншлаг?
Крім того, законодавець передбачив ще «новенького». Пригадуєте, як юридичні особи мали щорічно підтверджувати відомості, просто подаючи відповідну форму реєстратору? Так ось, тепер знову щорічно на регулярній основі юридичні особи зобов’язані підтверджувати відомості про кінцевих бенефіціарів, а у разі виникнення будь-яких змін у своїй структурі власності – повідомляти про такі зміни протягом 30 днів. За кожне таке «оновлення» доведеться сплачувати адміністративний збір у розмірі щонайменш 630 грн.
Тримаємось!
«12» травня 2022 року Верховною Радою України було проголосовано проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей податкового адміністрування податків, зборів та єдиного внеску під час дії воєнного, надзвичайного стану (далі – законопроект №7360) та прийнято у цілому відповідний закон. Станом на день написання цього огляду цей закон […]
У продовження ініціатив АПУ більше ніж 70 провідних юридичних фірм об’єдналися і висловили позицію про припинення надання юридичних послуг міжнародним компаніям, які все ще ведуть бізнес та зберігають свою присутність в РФ. Водночас ми вітаємо всі спроби українського менеджменту іноземних компаній донести необхідність виходу з ринку країни-агресора та прагнення підтримки України значною фінансовою, військовою та […]
Рахунки використовуватимуться для зарахування благодійної допомоги з України та з-за кордону.
Читайте всі новини KROLEVETSKYI and Partners на цій сторінці
Всі новиниПідпишіться на нашу розсилку, щоб отримувати спеціалізовані новини про продукти, оновлення та спеціальні запрошення.
Ви підписалися на повідомлення!