Назад
Проекти

Карантин не привід для свавілля правоохоронців

Із застосуванням обмежувальних заходів через запровадження загальнодержавного карантину законодавцями посилено санкції за правопорушення, пов’язані з порушенням карантину.

Наприклад, санкція статті 44-3 КУпАП, якою передбачено адміністративну відповідальність за порушення карантину, передбачає такий розмір штрафу, який є більшим ніж у санкціях 80 % складів злочинів, за які кримінальний закон передбачає покарання у виді штрафу.

Разом із тим правоохоронцям надано широке коло повноважень для притягнення осіб до відповідальності.

На жаль, як і зазвичай, такі механізми продовжують використовуватись правоохоронцями як не на користь суспільства, так і зі шкодою для громадян та бізнесу. При цьому, такі заходи вживаються здебільшого для виконання «плану показників» та звітування перед суспільством про виконання «важливих завдань».

Наша клієнтка – підприємець, наприкінці березня цього року стикнулась з черговим випадком виконання плану та свавільного тлумачення працівниками поліції вимог закону, внаслідок якого останніми ініційовано притягнення її до відповідальності за «актуальне» правопорушення.

Так, здійснюючи дозволену під час карантину діяльність по роздрібній торгівлі продуктами харчування, нашій клієнтці поневолі довелось стати учасницею геніально розробленої поліціянтами «спецоперацієї», в ході якої стосовно клієнтки оформлено відповідний матеріал про адміністративне правопорушення, а внаслідок самої «спецоперації» клієнтка певний час була позбавлена можливості займатись законною господарською діяльністю.

Водночас завдяки вчасно вжитим заходам, протиправну активність правоохоронців було припинено, а за результатами судового розгляду вказану справу закрито за відсутністю в діях клієнтки ознак складу правопорушення.

На жаль, дію карантинних заходів продовжено, а отже й продовжено умови, за яких правоохоронцями можуть допускатись подібні утиски бізнесу.

За таких обставин ми тримаємо руку на пульсі та оперативно реагуємо на будь-які прояви подібної активності стосовно наших клієнтів.


Радник
Іван Кучер
Детальніше
Новини 23.05.2022

Відновлення податкових перевірок в умовах воєнного стану:
огляд положень законопроекту №7360

«12» травня 2022 року Верховною Радою України було проголосовано проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей податкового адміністрування податків, зборів та єдиного внеску під час дії воєнного, надзвичайного стану (далі – законопроект №7360) та прийнято у цілому відповідний закон. Станом на день написання цього огляду цей закон […]

Детальніше
Новини 31.03.2022

Український юридичний ринок об’єднався: спільна позиція щодо співпраці з міжнародними компаніями, які продовжують вести бізнес в росії

У продовження ініціатив АПУ більше ніж 70 провідних юридичних фірм об’єдналися і висловили позицію про припинення надання юридичних послуг міжнародним компаніям, які все ще ведуть бізнес та зберігають свою присутність в РФ. Водночас ми вітаємо всі спроби українського менеджменту іноземних компаній донести необхідність виходу з ринку країни-агресора та прагнення підтримки України значною фінансовою, військовою та […]

Детальніше
Новини 10.03.2022

НБУ відкрив спецрахунки для гуманітарних цілей та сбору коштів на потреби армії

Рахунки використовуватимуться для зарахування благодійної допомоги з України та з-за кордону.

Детальніше

Читайте всі новини KROLEVETSKYI and Partners на цій сторінці

Всі новини
Call Now Button