Назад
Проекти

Крізь ЄСПЛ до справедливості: тернистий шлях боротьби з державою

Ініційовану адвокатами об’єднання заяву клієнта прийнято до розгляду в Європейському суді з прав людини.

Клієнт об’єднання – публічний службовець з багаторічним стажем, який під час активної «демонстрації роботи» з боку правоохоронних органів став об’єктом кримінального переслідування у черговій «гучній» кримінальній справі.

Затримання, обшуки, арешт майна, відсторонення від посади, постійний тиск з боку правоохоронців із грубими порушеннями правил підслідності – все це увірвалось до життя нашого клієнта та стало буденністю на певний період.

Однак на цьому владні органи не зупинились. Під приводом обмежень, застосованих до клієнта у кримінальному процесі, вони продовжили втручання у його права, фактично позбавляючи його права власності та джерел до існування.

Ігноруючи відсутність формальних законних підстав, органами влади, у тому числі роботодавцем клієнта, позбавлено останнього права на отримання доходу та обмежено у його праві на мирне володіння власним майном.

Законність таких дій вивчалась судом в ході розгляду поза кримінальним процесом, однак в результаті суд не поновив права клієнта.

Після проведеного аналізу фактичних обставин справи та процедури її судового розгляду, ми констатували порушення з боку держави прав клієнта, гарантованих Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод.

У зв’язку з чим, на адресу ЄСПЛ підготовлено та направлено відповідну заяву, у якій акцентовано увагу на тому, що державою, по-перше, здійснено протиправне втручання у право власності клієнта, неспівмірне з інтересами суспільства; по-друге, не забезпечено функціонування належного засобу юридичного захисту, який би відповідав критеріям ефективності.

В умовах запровадження країнами ЄС жорстких карантинних заходів, пов’язаних із пандемією коронавірусу COVID-19, очікування результатів подання заяви дещо затягнулось. Однак перший крок до відновлення справедливості зроблено – Європейським судом з прав люди взято до розгляду згадану заяву.

Зазначений етап є лише початком тривалого процесу відновлення прав клієнта, однак дає обґрунтовані сподівання, що дії державних органів України будуть належним чином проаналізовані та оцінені крізь призму виконання взятих на себе зобов’язань.


Адвокат
Іван Кучер
Детальніше
Проекти 25.08.2021

Україна-Британія 1:0

Наша клієнтка тривалий час проживала у Сполученому Королівстві Великої Британії та Північної Ірландії. Там вона одружилася і народила доньку. Через певний час сімейне життя перетворилося на катастрофу, бо чоловік почав пиячити та давав волю кулакам.

Детальніше
Проекти 16.07.2021

«Архітектурний контроль»:
як відрізнити від явного свавілля?

Уявляєте, одним чудовим ранком за чашкою смачної кави Ви дізнаєтеся, що все Ваше майно, банківські рахунки арештовані. Як наслідок - повне унеможливлення проведення розрахунків з контрагентами та блокування підприємницької діяльності.

Детальніше
Проекти 09.07.2021

Порятунок активів підприємства від свавілля прокуратури

Чергове «актуальне» провадження під наглядом прокурорів Офісу Генерального прокурора обрало об'єктами уваги декілька десятків підприємств Харківщини із значними обсягами постачання.

Детальніше

Читайте всі новини KROLEVETSKYI and Partners на цій сторінці

Всі новини
Call Now Button