Назад
Проекти

Крізь ЄСПЛ до справедливості: тернистий шлях боротьби з державою

Ініційовану адвокатами об’єднання заяву клієнта прийнято до розгляду в Європейському суді з прав людини.

Клієнт об’єднання – публічний службовець з багаторічним стажем, який під час активної «демонстрації роботи» з боку правоохоронних органів став об’єктом кримінального переслідування у черговій «гучній» кримінальній справі.

Затримання, обшуки, арешт майна, відсторонення від посади, постійний тиск з боку правоохоронців із грубими порушеннями правил підслідності – все це увірвалось до життя нашого клієнта та стало буденністю на певний період.

Однак на цьому владні органи не зупинились. Під приводом обмежень, застосованих до клієнта у кримінальному процесі, вони продовжили втручання у його права, фактично позбавляючи його права власності та джерел до існування.

Ігноруючи відсутність формальних законних підстав, органами влади, у тому числі роботодавцем клієнта, позбавлено останнього права на отримання доходу та обмежено у його праві на мирне володіння власним майном.

Законність таких дій вивчалась судом в ході розгляду поза кримінальним процесом, однак в результаті суд не поновив права клієнта.

Після проведеного аналізу фактичних обставин справи та процедури її судового розгляду, ми констатували порушення з боку держави прав клієнта, гарантованих Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод.

У зв’язку з чим, на адресу ЄСПЛ підготовлено та направлено відповідну заяву, у якій акцентовано увагу на тому, що державою, по-перше, здійснено протиправне втручання у право власності клієнта, неспівмірне з інтересами суспільства; по-друге, не забезпечено функціонування належного засобу юридичного захисту, який би відповідав критеріям ефективності.

В умовах запровадження країнами ЄС жорстких карантинних заходів, пов’язаних із пандемією коронавірусу COVID-19, очікування результатів подання заяви дещо затягнулось. Однак перший крок до відновлення справедливості зроблено – Європейським судом з прав люди взято до розгляду згадану заяву.

Зазначений етап є лише початком тривалого процесу відновлення прав клієнта, однак дає обґрунтовані сподівання, що дії державних органів України будуть належним чином проаналізовані та оцінені крізь призму виконання взятих на себе зобов’язань.


Радник
Іван Кучер
Детальніше
Новини 23.05.2022

Відновлення податкових перевірок в умовах воєнного стану:
огляд положень законопроекту №7360

«12» травня 2022 року Верховною Радою України було проголосовано проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей податкового адміністрування податків, зборів та єдиного внеску під час дії воєнного, надзвичайного стану (далі – законопроект №7360) та прийнято у цілому відповідний закон. Станом на день написання цього огляду цей закон […]

Детальніше
Новини 31.03.2022

Український юридичний ринок об’єднався: спільна позиція щодо співпраці з міжнародними компаніями, які продовжують вести бізнес в росії

У продовження ініціатив АПУ більше ніж 70 провідних юридичних фірм об’єдналися і висловили позицію про припинення надання юридичних послуг міжнародним компаніям, які все ще ведуть бізнес та зберігають свою присутність в РФ. Водночас ми вітаємо всі спроби українського менеджменту іноземних компаній донести необхідність виходу з ринку країни-агресора та прагнення підтримки України значною фінансовою, військовою та […]

Детальніше
Новини 10.03.2022

НБУ відкрив спецрахунки для гуманітарних цілей та сбору коштів на потреби армії

Рахунки використовуватимуться для зарахування благодійної допомоги з України та з-за кордону.

Детальніше

Читайте всі новини KROLEVETSKYI and Partners на цій сторінці

Всі новини
Call Now Button