Назад
Новини

Будівництво в смартфоні:
міф чи реальність?

Мріяли про свій власний будинок, дачу чи невеличкий комерційний об’єкт, але надто заформалізовані та незрозумілі процедури будівельного законодавства відбивають бажання робити конкретні кроки для реалізації? Вихід є! Наразі наша держава перебуває на етапі широкої інформатизації, діджиталізації та створення зручних електронних сервісів.

Про що йде мова?

З 05.10.2020 року на Порталі «Дія» з’явилася можливість електронних повідомлень про будівництво, що дозволяє уникнути зайвого контакту з органами державної влади та їхніми посадовими особами. Тобто, завантажуй «Дію» та починай будувати! Так, наразі є можливість подати в електронному виді такі документи:

• повідомлення про початок будівельних робіт на основі будівельного паспорта;
• декларація готовності об’єкта до експлуатації на основі будівельного паспорта;
• повідомлення про початок будівельних робіт класу СС1;
• повідомлення про початок підготовчих робіт.

Яких об’єктів це стосується?

• житлових, садових або дачних будинків не вище двох поверхів з площею до 500 квадратних метрів, гаражів та інших об’єктів некомерційного призначення – повний цикл від початку до завершення будівництва;
• споруди комерційного або житлового призначення незначної складності (СС1) – у частині отримання права на початок підготовчих, будівельних робіт;
• споруди комерційного або житлового призначення значної складності(СС2, СС3) – у частині отримання права на початок підготовчих робіт.

До чого це все призведе?

Кожний етап процедури передбачає відповідну взаємодію з архітектурно-будівельними органами, які, на жаль, часто не сприяють якісному, швидкому будівництву, а навпаки є ініціаторами затягування процедури через «надформалізовані» норми, які можна тлумачити і застосовувати на свою користь.

А тому, навіть часткове уникнення взаємодії з архітектурно-будівельними органами через електронну процедуру подачі документів веде до значної економії часу, а також ліквідації корупційних ризиків при реалізації своїх будівельних проектів.


Партнер
Вікторія Зайцева
Детальніше

Читайте всі новини KROLEVETSKYI and Partners на цій сторінці

Всі новини
Call Now Button