Назад
Проекти

Арешт вашого майна, про який ви
не знаєте

Ви живете у будинку, який є Вашою законною власністю, придбаний 10 років тому. Живете абсолютно спокійним та безтурботним життям, допоки одного разу не дізнаєтесь, що на будинок накладено арешт. У кримінальному провадженні. До якого Ви особисто не маєте жодного відношення. Так буває?

Так, буває. У такій ситуації опинився Клієнт Об’єднання, який став заручником абсолютно незрозумілих для себе заборон, накладених державою на його майно. Звичайно, ми допомогли йому повернути спокій та право вільно розпоряджатися своїм будинком. Вищий антикорупційний суд скасував безпідставно накладений арешт.

Клієнт набув право власності на будівлю багато років тому. З тих пір будинок зазнав суттєвих змін: було проведено його реконструкцію, здійснено поділ, продано частину будинку іншому власнику. За законом, усі ці дії підлягають відображенню у відкритому державному реєстрі. Актуальні дані реєстру повинні відповідати дійсним правовстановлюючим документам на нерухоме майно.

Проте, у зв’язку з численними реформами, які постійно провадяться у нашій державі, у 2013 році змінився державний реєстр, у якому обліковуються відомості про права на нерухоме майно. Не зважаючи на прагнення держави забезпечити послідовний перехід у новий реєстр, до сьогоднішнього дня виникають спірні ситуації, пов’язані з помилками та неузгодженостями такого переходу.

Так, у випадку нашого Клієнта відбулося задвоєння відомостей про будинок та його власників: у новому реєстрі вказано, що він є власником реконструйованого об’єкта, а за даними старого реєстру – об’єкт із застарілими характеристиками належить спільно Клієнту та іншій особі.

Така інформація є неактуальною вже понад 10 років. Тим не менш, саме за неї ухопились слідчі, коли розпочали кримінальне провадження щодо тієї іншої особи (колишнього власника будинку). У підсумку будинок Клієнта, який не має жодного відношення до кримінального провадження, опинився під арештом із загрозою конфіскації, як нібито належний попередньому власнику.

Адвокатами об’єднання було виконано кропітку роботу щодо відшукання документів, які підтверджують зміни об’єкта і прав на нього за останні 10 років, обгрунтовано наявність виключно технічних неузгодженостей у даних державних реєстрів, що не можуть створювати негативні наслідки для Клієнта. У підсумку Вищий антикорупційний суд визнав доведеною безпідставність накладеного арешту та скасував обтяження майна Клієнта.


Партнер
Вікторія Зайцева
Детальніше
Проекти 25.08.2021

Україна-Британія 1:0

Наша клієнтка тривалий час проживала у Сполученому Королівстві Великої Британії та Північної Ірландії. Там вона одружилася і народила доньку. Через певний час сімейне життя перетворилося на катастрофу, бо чоловік почав пиячити та давав волю кулакам.

Детальніше
Проекти 16.07.2021

«Архітектурний контроль»:
як відрізнити від явного свавілля?

Уявляєте, одним чудовим ранком за чашкою смачної кави Ви дізнаєтеся, що все Ваше майно, банківські рахунки арештовані. Як наслідок - повне унеможливлення проведення розрахунків з контрагентами та блокування підприємницької діяльності.

Детальніше
Проекти 09.07.2021

Порятунок активів підприємства від свавілля прокуратури

Чергове «актуальне» провадження під наглядом прокурорів Офісу Генерального прокурора обрало об'єктами уваги декілька десятків підприємств Харківщини із значними обсягами постачання.

Детальніше

Читайте всі новини KROLEVETSKYI and Partners на цій сторінці

Всі новини
Call Now Button