Уявляєте, одним чудовим ранком за чашкою смачної кави Ви дізнаєтеся, що все Ваше майно, банківські рахунки арештовані. Як наслідок – повне унеможливлення проведення розрахунків з контрагентами та блокування підприємницької діяльності.
«Як? Чому?» – спитаєте Ви. Саме із такими питаннями звернувся до нашого об’єднання Клієнт.
В ході аналізу наданих Клієнтом документів та відповідей органів влади на адвокатські запити, виявилося, що арешти виникли внаслідок позапланової архітектурної перевірки, в межах якої органи контролю встановили здійснення нашим Клієнтом начебто робіт з «капітального ремонту» без дозвільних документів.
Ця справа цікава і одночасно актуальна тим, що перевірка була проведена за відсутності Клієнта. Посадовці, як це часто трапляється, просто самовільно проникли до приватної власності (!) нашого Клієнта, не завдаючи собі жодного клопоту знайти власника приміщення і дати йому можливість взяти участь у перевірці.
У приміщенні контролюючий орган побачив капітальний ремонт. Там, де була заміна вікон на металопластикові та старого лінолеуму на плитку.
І знову порушення: про висновки перевірки Клієнта не повідомлено; про штраф він дізнається вже від державного виконавця, який арештував рахунки підприємства.
Адвокати об’єднання у стислі строки встановили джерело проблеми Клієнта та звернулися до суду із відповідним позовом.
В процесі представництва інтересів Клієнта у суді, адвокатами Об’єднання здійснено аналіз чималої кількості судової практики з цього питання, обґрунтовано доведено як процедурні порушення при проведенні перевірки і накладанні за її результатами штрафів, так і спростовано проведення Клієнтом начебто робіт з «капітального ремонту» за допомогою будівельно-технічної експертизи.
При цьому, адвокати переконали суд у тому, що «незалежно від змісту висновку судової будівельно-технічної експертизи, саме лише порушення процедури проведення перевірки є достатньою підставою для скасування результатів цієї перевірки».
І як результат – рішенням суду першої інстанції, яке залишено без змін постановою апеляційного суду, проведена перевірка та накладені на Клієнта штрафи визнані незаконними, а всі арешти з майна та банківських рахунків зняті.
Пам’ятайте, що закон завжди стоїть на захисті порушеного права, а державні органи повинні діяти виключно в рамках законодавства.
Більш детально з обставинами справи та висновками суду можна ознайомитись за посиланням:
https://reyestr.court.gov.ua/Review/95003227
28 квітня 2023 року набрав чинності Закон України № 2970-IX (далі – Закон). Незважаючи на те, що цей Закон здебільшого стосується імплементації у публічній фінансовій системі України міжнародного стандарту автоматичного обміну інформацією про фінансові рахунки (CRS), ним також були внесені і інші зміни до Податкового кодексу України (далі – ПКУ), зокрема щодо податкової відповідальності. Так, відтепер […]
З метою підтримки повоєнного платіжного балансу, забезпечення стійкості національної грошової одиниці, стабільності валютних надходжень до економіки України та запобігання масового виведення капіталу за кордон, Національний банк України постійно вживає низку макроекономічних і монетарних заходів.
«12» травня 2022 року Верховною Радою України було проголосовано проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей податкового адміністрування податків, зборів та єдиного внеску під час дії воєнного, надзвичайного стану (далі – законопроект №7360) та прийнято у цілому відповідний закон. Станом на день написання цього огляду цей закон […]
Читайте всі новини KROLEVETSKYI and Partners на цій сторінці
Всі новиниПідпишіться на нашу розсилку, щоб отримувати спеціалізовані новини про продукти, оновлення та спеціальні запрошення.
Ви підписалися на повідомлення!