Назад
Проекти

«Архітектурний контроль»:
як відрізнити від явного свавілля?

Уявляєте, одним чудовим ранком за чашкою смачної кави Ви дізнаєтеся, що все Ваше майно, банківські рахунки арештовані. Як наслідок – повне унеможливлення проведення розрахунків з контрагентами та блокування підприємницької діяльності.

«Як? Чому?» – спитаєте Ви. Саме із такими питаннями звернувся до нашого об’єднання Клієнт.

В ході аналізу наданих Клієнтом документів та відповідей органів влади на адвокатські запити, виявилося, що арешти виникли внаслідок позапланової архітектурної перевірки, в межах якої органи контролю встановили здійснення нашим Клієнтом начебто робіт з «капітального ремонту» без дозвільних документів.

Ця справа цікава і одночасно актуальна тим, що перевірка була проведена за відсутності Клієнта. Посадовці, як це часто трапляється, просто самовільно проникли до приватної власності (!) нашого Клієнта, не завдаючи собі жодного клопоту знайти власника приміщення і дати йому можливість взяти участь у перевірці.

У приміщенні контролюючий орган побачив капітальний ремонт. Там, де була заміна вікон на металопластикові та старого лінолеуму на плитку.

Далі – штраф, близько 300 000 гривень.

І знову порушення: про висновки перевірки Клієнта не повідомлено; про штраф він дізнається вже від державного виконавця, який арештував рахунки підприємства.

Адвокати об’єднання у стислі строки встановили джерело проблеми Клієнта та звернулися до суду із відповідним позовом.

В процесі представництва інтересів Клієнта у суді, адвокатами Об’єднання здійснено аналіз чималої кількості судової практики з цього питання, обґрунтовано доведено як процедурні порушення при проведенні перевірки і накладанні за її результатами штрафів, так і спростовано проведення Клієнтом начебто робіт з «капітального ремонту» за допомогою будівельно-технічної експертизи.

При цьому, адвокати переконали суд у тому, що «незалежно від змісту висновку судової будівельно-технічної експертизи, саме лише порушення процедури проведення перевірки є достатньою підставою для скасування результатів цієї перевірки».

І як результат – рішенням суду першої інстанції, яке залишено без змін постановою апеляційного суду, проведена перевірка та накладені на Клієнта штрафи визнані незаконними, а всі арешти з майна та банківських рахунків зняті.

Пам’ятайте, що закон завжди стоїть на захисті порушеного права, а державні органи повинні діяти виключно в рамках законодавства.


Більш детально з обставинами справи та висновками суду можна ознайомитись за посиланням:

 https://reyestr.court.gov.ua/Review/95003227


Партнер
Вікторія Зайцева
Детальніше
Проекти 25.08.2021

Україна-Британія 1:0

Наша клієнтка тривалий час проживала у Сполученому Королівстві Великої Британії та Північної Ірландії. Там вона одружилася і народила доньку. Через певний час сімейне життя перетворилося на катастрофу, бо чоловік почав пиячити та давав волю кулакам.

Детальніше
Проекти 09.07.2021

Порятунок активів підприємства від свавілля прокуратури

Чергове «актуальне» провадження під наглядом прокурорів Офісу Генерального прокурора обрало об'єктами уваги декілька десятків підприємств Харківщини із значними обсягами постачання.

Детальніше
Проекти 08.07.2021

Ідея захисту лісів від незаконної порубки вчергове перетворюється на зловживання з боку правоохоронців.

Автомобілі наших клієнтів, завантажені лісоматеріалами, затримані співробітниками карного розшуку (!!!) поліції посеред лісу для перевірки.

Детальніше

Читайте всі новини KROLEVETSKYI and Partners на цій сторінці

Всі новини
Call Now Button