Назад
Новини

8 значних змін в сфері державної реєстрації юридичних осіб.

02 листопада 2019 року набуває чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту права власності» від 03.10.2019 № 159-IX. Цим законом вносяться довгоочікувані зміни до ст. 44 Закону України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю» щодо значних правочинів. Тепер можна передбачити статутом порядок укладання всіх значних правочинів товариства, зокрема й тих, вартість яких перевищує 50 відсотків чистих активів, що буде визначатися відповідно до останньої затвердженої фінансової звітності, та не складати окремі протоколи під кожний правочин.

Значних змін зазнає Закон України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань», серед яких слід виділити наступні:

1. Врегульовано поняття «заявник» з урахуванням змін півторарічної давнини. Чомусь, коли вносились зміни у зв’язку з прийняттям Закону України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю» це поняття не адаптували під новий порядок зміни учасників товариств.

2. Припинено повноваження акредитованих суб’єктів державної реєстрації. Тобто різні комунальні підприємства тепер державну реєстрацію юридичних осіб не здійснюватимуть.

3. Визначені випадки, коли виключно нотаріус, що посвідчив правочин щодо відчуження частки у статутному капіталі, має проводити реєстрацію цих змін до відомостей про юридичну особу.

4. Розширено перелік реєстрів, автоматизованих інформаційних систем, держателем (розпорядником, володільцем, адміністратором) яких є державні органи, відомості яких державний реєстратор має використовувати під час проведення реєстраційних дій, а також тепер зобов’язаний перевіряти довіреності та нотаріальні бланки.

5. Державний реєстратор обов’язково визначає обсяг цивільної дієздатності фізичних осіб і здійснює перевірку цивільної правоздатності та дієздатності юридичних осіб, перевіряє повноваження представника фізичної або юридичної особи.

6. Довіреність на представника, що подає документи для проведення реєстраційних дій, має бути засвідчена нотаріально.

7. Рішення уповноважених органів, передавальні акти та розподільчі баланси, акти приймання-передачі часток у статутному капіталі, мають бути вчинені з використанням спеціальних бланків нотаріальних документів. (Тут можна припустити значну зацікавленість постачальника нотаріальних бланків).

8. Додані положення про подання документів, створених на порталі електронних сервісів та підписаних з використанням засобів електронної ідентифікації з високим рівнем довіри.

Тож, якщо Ви готували якісь зміни до відомостей про юридичну особу та не встигаєте їх провести до 02.11.2019, враховуйте ціни.

Однозначно можна підсумувати, що у зв’язку зі збільшенням нотаріальної участі вартість послуг в сфері державної реєстрації юридичних осіб з 02 листопада 2019 року підвищиться.


Партнер
Олексій Зайцев
Детальніше
Новини 23.05.2022

Відновлення податкових перевірок в умовах воєнного стану:
огляд положень законопроекту №7360

«12» травня 2022 року Верховною Радою України було проголосовано проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей податкового адміністрування податків, зборів та єдиного внеску під час дії воєнного, надзвичайного стану (далі – законопроект №7360) та прийнято у цілому відповідний закон. Станом на день написання цього огляду цей закон […]

Детальніше
Новини 31.03.2022

Український юридичний ринок об’єднався: спільна позиція щодо співпраці з міжнародними компаніями, які продовжують вести бізнес в росії

У продовження ініціатив АПУ більше ніж 70 провідних юридичних фірм об’єдналися і висловили позицію про припинення надання юридичних послуг міжнародним компаніям, які все ще ведуть бізнес та зберігають свою присутність в РФ. Водночас ми вітаємо всі спроби українського менеджменту іноземних компаній донести необхідність виходу з ринку країни-агресора та прагнення підтримки України значною фінансовою, військовою та […]

Детальніше
Новини 10.03.2022

НБУ відкрив спецрахунки для гуманітарних цілей та сбору коштів на потреби армії

Рахунки використовуватимуться для зарахування благодійної допомоги з України та з-за кордону.

Детальніше

Читайте всі новини KROLEVETSKYI and Partners на цій сторінці

Всі новини
Call Now Button