Назад
Новини

8 значних змін в сфері державної реєстрації юридичних осіб.

02 листопада 2019 року набуває чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту права власності» від 03.10.2019 № 159-IX. Цим законом вносяться довгоочікувані зміни до ст. 44 Закону України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю» щодо значних правочинів. Тепер можна передбачити статутом порядок укладання всіх значних правочинів товариства, зокрема й тих, вартість яких перевищує 50 відсотків чистих активів, що буде визначатися відповідно до останньої затвердженої фінансової звітності, та не складати окремі протоколи під кожний правочин.

Значних змін зазнає Закон України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань», серед яких слід виділити наступні:

1. Врегульовано поняття «заявник» з урахуванням змін півторарічної давнини. Чомусь, коли вносились зміни у зв’язку з прийняттям Закону України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю» це поняття не адаптували під новий порядок зміни учасників товариств.

2. Припинено повноваження акредитованих суб’єктів державної реєстрації. Тобто різні комунальні підприємства тепер державну реєстрацію юридичних осіб не здійснюватимуть.

3. Визначені випадки, коли виключно нотаріус, що посвідчив правочин щодо відчуження частки у статутному капіталі, має проводити реєстрацію цих змін до відомостей про юридичну особу.

4. Розширено перелік реєстрів, автоматизованих інформаційних систем, держателем (розпорядником, володільцем, адміністратором) яких є державні органи, відомості яких державний реєстратор має використовувати під час проведення реєстраційних дій, а також тепер зобов’язаний перевіряти довіреності та нотаріальні бланки.

5. Державний реєстратор обов’язково визначає обсяг цивільної дієздатності фізичних осіб і здійснює перевірку цивільної правоздатності та дієздатності юридичних осіб, перевіряє повноваження представника фізичної або юридичної особи.

6. Довіреність на представника, що подає документи для проведення реєстраційних дій, має бути засвідчена нотаріально.

7. Рішення уповноважених органів, передавальні акти та розподільчі баланси, акти приймання-передачі часток у статутному капіталі, мають бути вчинені з використанням спеціальних бланків нотаріальних документів. (Тут можна припустити значну зацікавленість постачальника нотаріальних бланків).

8. Додані положення про подання документів, створених на порталі електронних сервісів та підписаних з використанням засобів електронної ідентифікації з високим рівнем довіри.

Тож, якщо Ви готували якісь зміни до відомостей про юридичну особу та не встигаєте їх провести до 02.11.2019, враховуйте ціни.

Однозначно можна підсумувати, що у зв’язку зі збільшенням нотаріальної участі вартість послуг в сфері державної реєстрації юридичних осіб з 02 листопада 2019 року підвищиться.


Партнер
Олексій Зайцев
Детальніше
Проекти 25.08.2021

Україна-Британія 1:0

Наша клієнтка тривалий час проживала у Сполученому Королівстві Великої Британії та Північної Ірландії. Там вона одружилася і народила доньку. Через певний час сімейне життя перетворилося на катастрофу, бо чоловік почав пиячити та давав волю кулакам.

Детальніше
Проекти 16.07.2021

«Архітектурний контроль»:
як відрізнити від явного свавілля?

Уявляєте, одним чудовим ранком за чашкою смачної кави Ви дізнаєтеся, що все Ваше майно, банківські рахунки арештовані. Як наслідок - повне унеможливлення проведення розрахунків з контрагентами та блокування підприємницької діяльності.

Детальніше
Проекти 09.07.2021

Порятунок активів підприємства від свавілля прокуратури

Чергове «актуальне» провадження під наглядом прокурорів Офісу Генерального прокурора обрало об'єктами уваги декілька десятків підприємств Харківщини із значними обсягами постачання.

Детальніше

Читайте всі новини KROLEVETSKYI and Partners на цій сторінці

Всі новини
Call Now Button