Назад
Новини

Скасування обов’язку щодо продажу валютних надходжень:
крок на зустріч ІТ-бізнесу?

Нацбанк продовжує втілювати дорожню карту, реалізуючи послаблення у сфері валютного регулювання.

Черговим кроком до лібералізації є скасування обов’язкового продажу надходжень в іноземній валюті.

Як повідомлялось раніше, задля втілення положень Закону України «Про валюту і валютні операції», з лютого 2019 року Національним банком України запроваджено нову систему валютного регулювання.

Вказану систему затверджено вісьмома постановами Правління Національного банку, якими скасовано 56 нормативно-правових актів у сфері валютного регулювання, та з з 7 лютого 2019 року скасовано або значно видозмінено низку обмежень, в першу чергу обмежень стосовно валютних операцій, що здійснюються фізичними особами.

При цьому, НБУ презентовано дорожню карту скасування валютних обмежень, згідно якої регулятором вживатимуться подальші кроки до припинення дії існуючих нині лімітів.

І ось, за повідомленням на офіційному Інтернет-представництві Національного банку, регулятором скасовано вимогу щодо обов’язкового продажу валютних надходжень.

Так постановою правління НБУ від 18.06.2019 №78 внесено зміни до Положення про заходи захисту та визначення порядку здійснення окремих операцій в іноземній валюті, з якого виключено Розділ IІІ вказаного Положення, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 02 січня 2019 року № 5.

Саме вказаним розділом Положення передбачалось, що обов’язковому продажу на валютному ринку України підлягають надходження в іноземній валюті:

1) із-за кордону на користь юридичних осіб-резидентів, які не є банками, фізичних осіб-підприємців, іноземних представництв (крім офіційних представництв), а також на рахунки, відкриті в банках для ведення спільної діяльності без створення юридичної особи;

2) на території України з поточних рахунків юридичних осіб-нерезидентів (крім інвестиційних рахунків) на користь юридичних осіб-резидентів, які не є банками, фізичних осіб-підприємців, іноземних представництв (крім офіційних представництв), а також на рахунки, відкриті в банках для ведення спільної діяльності без створення юридичної особи.

Зазначені зміни набирають чинності з 20 червня 2019 року та, за повідомленням НБУ, є черговим кроком на шляху до вільного руху капіталу, визначеного однією із стратегічних цілей Національного банку.

Вбачаємо, що подібні зміни до існуючого нині порядку врегулювання відносин щодо обігу валютних цінностей сприятимуть розвитку в першу чергу малого та середнього бізнесу, особливо у сфері ІТ, та може слугувати позитивним сигналом для іноземних інвесторів.

Слідкуватимемо за подальшими кроками з боку держави щодо скасування існуючих обмежень та лібералізацію умов ведення бізнесу.


Радник
Іван Кучер
Детальніше
Новини 23.05.2022

Відновлення податкових перевірок в умовах воєнного стану:
огляд положень законопроекту №7360

«12» травня 2022 року Верховною Радою України було проголосовано проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей податкового адміністрування податків, зборів та єдиного внеску під час дії воєнного, надзвичайного стану (далі – законопроект №7360) та прийнято у цілому відповідний закон. Станом на день написання цього огляду цей закон […]

Детальніше
Новини 31.03.2022

Український юридичний ринок об’єднався: спільна позиція щодо співпраці з міжнародними компаніями, які продовжують вести бізнес в росії

У продовження ініціатив АПУ більше ніж 70 провідних юридичних фірм об’єдналися і висловили позицію про припинення надання юридичних послуг міжнародним компаніям, які все ще ведуть бізнес та зберігають свою присутність в РФ. Водночас ми вітаємо всі спроби українського менеджменту іноземних компаній донести необхідність виходу з ринку країни-агресора та прагнення підтримки України значною фінансовою, військовою та […]

Детальніше
Новини 10.03.2022

НБУ відкрив спецрахунки для гуманітарних цілей та сбору коштів на потреби армії

Рахунки використовуватимуться для зарахування благодійної допомоги з України та з-за кордону.

Детальніше

Читайте всі новини KROLEVETSKYI and Partners на цій сторінці

Всі новини
Call Now Button