Назад
Проекти

СЕА ПДВ: люди проти машин

Говорити про систему електронного адміністрування ПДВ наша податкова практика може дуууже довго, але у нас на сайті діє закон “про дематюкацію”, тому обмежимося тим, що вона завдає чимало клопоту платникам податків: постійний моніторинг реєстрації податкових накладних контрагентами, зупинення реєстрації, статус ризикових платників податків…І звісно, нестабільна робота самої СЕА – припинення роботи, неврахування показників про розрахунку ліміту для реєстрації та інші збої.

Наш клієнт набрався сміливості і у січні 2018 вирішив зареєструвати податкову накладну в умовах браку ліміту для реєстрації, скориставшись положеннями п. 200-1.9 ст. 200-1 Податкового кодексу України.

Якщо коротко, то це положення надає платнику податку право зареєструвати податкову накладну на суму перевищення задекларованих податкових зобов’язань над значенням податку до сплати. Цим положенням Податковий кодекс було доповнено ще з 01.01.2017, однак, 26.01.2018 ДФС сказала – ще рано, наші айтішники ще не готові до таких складних формул, система не бачить той ваш показник – поповнюйте рахунок і не вигадуйте.

Не те, щоб у клієнта валялись у шухлядці майже 3 млн. грн. на випадок поповнити рахунок в СЕА ПДВ, тому він пішов ва-банк – тобто по закону.

Звісно, магія не спрацювала, накладна не зареєструвалась, і вже невдовзі клієнт отримав штрафну санкцію у розмірі 30% від суми ПДВ за податковою накладною – за несвоєчасну її реєстрацію.

То ж машина, ми не в курсі, що як, але реєстрації у строк не було – штраф платити Вам, не нашим же айтішникам.

– ДФС

Кажуть, то ж машина, ми не в курсі, що як, але реєстрації у строк не було – штраф платити Вам, не нашим же айтішникам.

От що у роботі ДФС стабільно – це штрафи за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних.

Нашим адвокатам вдалося зібрати належні докази, порахувати замість СЕА показники та довести в суді, що платник податків не несе відповідальності за нереєстрацію податкових накладних, якщо вона сталася не з його вини, а внаслідок недоопрацювання алгоритмів СЕА.

Вчора Верховний суд підтвердив позицію платника податків, розроблену нашими адвокатами, і залишив без змін рішення судів попередніх інстанцій, якими було задоволено позов платника податків про скасування штрафних санкцій за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних майже на 800 тис. грн.


Партнер
Руслана Пивоварова
Детальніше
Проекти 25.08.2021

Україна-Британія 1:0

Наша клієнтка тривалий час проживала у Сполученому Королівстві Великої Британії та Північної Ірландії. Там вона одружилася і народила доньку. Через певний час сімейне життя перетворилося на катастрофу, бо чоловік почав пиячити та давав волю кулакам.

Детальніше
Проекти 16.07.2021

«Архітектурний контроль»:
як відрізнити від явного свавілля?

Уявляєте, одним чудовим ранком за чашкою смачної кави Ви дізнаєтеся, що все Ваше майно, банківські рахунки арештовані. Як наслідок - повне унеможливлення проведення розрахунків з контрагентами та блокування підприємницької діяльності.

Детальніше
Проекти 09.07.2021

Порятунок активів підприємства від свавілля прокуратури

Чергове «актуальне» провадження під наглядом прокурорів Офісу Генерального прокурора обрало об'єктами уваги декілька десятків підприємств Харківщини із значними обсягами постачання.

Детальніше

Читайте всі новини KROLEVETSKYI and Partners на цій сторінці

Всі новини
Call Now Button