Назад
Проекти

СЕА ПДВ: люди проти машин

Говорити про систему електронного адміністрування ПДВ наша податкова практика може дуууже довго, але у нас на сайті діє закон “про дематюкацію”, тому обмежимося тим, що вона завдає чимало клопоту платникам податків: постійний моніторинг реєстрації податкових накладних контрагентами, зупинення реєстрації, статус ризикових платників податків…І звісно, нестабільна робота самої СЕА – припинення роботи, неврахування показників про розрахунку ліміту для реєстрації та інші збої.

Наш клієнт набрався сміливості і у січні 2018 вирішив зареєструвати податкову накладну в умовах браку ліміту для реєстрації, скориставшись положеннями п. 200-1.9 ст. 200-1 Податкового кодексу України.

Якщо коротко, то це положення надає платнику податку право зареєструвати податкову накладну на суму перевищення задекларованих податкових зобов’язань над значенням податку до сплати. Цим положенням Податковий кодекс було доповнено ще з 01.01.2017, однак, 26.01.2018 ДФС сказала – ще рано, наші айтішники ще не готові до таких складних формул, система не бачить той ваш показник – поповнюйте рахунок і не вигадуйте.

Не те, щоб у клієнта валялись у шухлядці майже 3 млн. грн. на випадок поповнити рахунок в СЕА ПДВ, тому він пішов ва-банк – тобто по закону.

Звісно, магія не спрацювала, накладна не зареєструвалась, і вже невдовзі клієнт отримав штрафну санкцію у розмірі 30% від суми ПДВ за податковою накладною – за несвоєчасну її реєстрацію.

То ж машина, ми не в курсі, що як, але реєстрації у строк не було – штраф платити Вам, не нашим же айтішникам.

– ДФС

Кажуть, то ж машина, ми не в курсі, що як, але реєстрації у строк не було – штраф платити Вам, не нашим же айтішникам.

От що у роботі ДФС стабільно – це штрафи за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних.

Нашим адвокатам вдалося зібрати належні докази, порахувати замість СЕА показники та довести в суді, що платник податків не несе відповідальності за нереєстрацію податкових накладних, якщо вона сталася не з його вини, а внаслідок недоопрацювання алгоритмів СЕА.

Вчора Верховний суд підтвердив позицію платника податків, розроблену нашими адвокатами, і залишив без змін рішення судів попередніх інстанцій, якими було задоволено позов платника податків про скасування штрафних санкцій за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних майже на 800 тис. грн.


Партнер
Руслана Пивоварова
Детальніше
Новини 23.05.2022

Відновлення податкових перевірок в умовах воєнного стану:
огляд положень законопроекту №7360

«12» травня 2022 року Верховною Радою України було проголосовано проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей податкового адміністрування податків, зборів та єдиного внеску під час дії воєнного, надзвичайного стану (далі – законопроект №7360) та прийнято у цілому відповідний закон. Станом на день написання цього огляду цей закон […]

Детальніше
Новини 31.03.2022

Український юридичний ринок об’єднався: спільна позиція щодо співпраці з міжнародними компаніями, які продовжують вести бізнес в росії

У продовження ініціатив АПУ більше ніж 70 провідних юридичних фірм об’єдналися і висловили позицію про припинення надання юридичних послуг міжнародним компаніям, які все ще ведуть бізнес та зберігають свою присутність в РФ. Водночас ми вітаємо всі спроби українського менеджменту іноземних компаній донести необхідність виходу з ринку країни-агресора та прагнення підтримки України значною фінансовою, військовою та […]

Детальніше
Новини 10.03.2022

НБУ відкрив спецрахунки для гуманітарних цілей та сбору коштів на потреби армії

Рахунки використовуватимуться для зарахування благодійної допомоги з України та з-за кордону.

Детальніше

Читайте всі новини KROLEVETSKYI and Partners на цій сторінці

Всі новини
Call Now Button