Назад
Проекти

Про те, як ідея захисту лісів від незаконної порубки перетворюється на зловживання з боку правоохоронців

Як перетворити достойну ідею в привід для чергового розчарування в підходах, які досі панують в правоохоронній системі?

Після нещодавнього візіту Президента України до Харківської області перед правоохоронцями у жорсткій формі поставлено завдання – припинити незаконну порубку лісів Харківщини, притягти винних осіб до відповідальності.

Як завдання реалізовано?

Один з успішних кейсів, наочно демонструє «демонстрацію роботи» правоохоронців.

Автомобіль клієнта об’єднання, який перевозив лісоматеріали, затриманий співробітниками поліції на стаціонарному посту для перевірки.

Незважаючи на наявність усіх передбачених законодавством та оформлених належним чином товаросупровідних документів, а також маркування усієї деревини відповідними бирками, слідчо-оперативною групою автомобіль оглянуто, вилучено та поміщено на стоянку одного з відділень поліції міста Харкова.

В подальшому, для посилення ефекту абсурдності ситуації, розпочато кримінальне провадження за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 246 КК України, за вчинення якого передбачено максимальне покарання у виді позбавлення волі на строк до трьох (!) років.

За допомогою злагоджених та своєчасних дій команди адвокатів, зазначене майно, безпідставно вилучене поліцейськими, повернуто власнику.

Однак викликає занепокоєння, що практика таких затримань автотранспорту, абсолютно немотивована та протиправна, продовжує існувати та розвиватись.

Сподіваємось, що будь-які втручання у права підприємців, будуть здійснюватись лише на підставах та в межах закону.


Адвокат
Іван Кучер
Детальніше

Читайте всі новини KROLEVETSKYI and Partners на цій сторінці

Всі новини
Call Now Button