Назад
Проекти

Врятовані від митних поневірянь

Клієнт-юридична особа тривалий час торгує обладнанням для сільськогосподарських підприємств високої якості, яке, як водиться, імпортує з-за кордону.

Знайшовши надійного постачальника в Об’єднаних Арабських Еміратах, клієнт уклав з ним контракт на поставку та почав працювати.

Все йшло добре, партія за партією. Аж ось, як грім серед ясного неба, Миколаївська митниця каже: «Здається вартість цього обладнання у вас занижена.

Якщо поміряти таке обладнання метрами та зважити в кілограмах, то вийде, що середня ціна за метр або кілограм такого обладнання є вищою».

Питання: «А де це міряють обладнання в метрах чи зважують кілограмами для визначення ціни?», «А чому аналогічне обладнання за цією ж ціною вчора успішно пройшло Одеську митницю?», «Якого біса?» залишились без відповіді, консультації з митним органом результату не дали – план на митні платежі має виконуватись.
Тому, митницею було винесене рішення про коригування митної вартості, яким майже утричі збільшено митну вартість обладнання, а відповідно – і митні платежі за його розмитнення мали бути сплачені утричі більші.
Все це – поки транспорт з товаром дарма стоїть, нараховується плата за простій та зберігання, а покупці нервово очікують свій товар, який затримується. Клієнтом було знято грошові кошти зі свого депозитного рахунку у банку, щоб сплатити захмарний митний платіж.

Після цього рішення про коригування було оскаржено до суду, де адвокат Об’єднання довів, що надані разом з митною декларацією документи є достатніми для визнання обґрунтованою митної вартості за ціною договору (як це було зроблено клієнтом), при цьому, орган митної служби вимагав зайві документи, а також документи, які взагалі не впливають на визначення митної вартості у даному випадку. На додачу, митниця так і не змогла обґрунтувати, чому взялась міряти зрошувальну систему кілограмами, і яким чином вирахувала митну вартість, зазначену у своєму рішенні.

Як результат, незаконне рішення митниці скасоване судом. Рішення суд вже набрало законної сили, а ми з клієнтом готуємося до нового процесу- стягнення збитків, спричинених неправомірним рішенням.


Партнер
Руслана Пивоварова
Детальніше
Новини 23.05.2022

Відновлення податкових перевірок в умовах воєнного стану:
огляд положень законопроекту №7360

«12» травня 2022 року Верховною Радою України було проголосовано проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей податкового адміністрування податків, зборів та єдиного внеску під час дії воєнного, надзвичайного стану (далі – законопроект №7360) та прийнято у цілому відповідний закон. Станом на день написання цього огляду цей закон […]

Детальніше
Новини 31.03.2022

Український юридичний ринок об’єднався: спільна позиція щодо співпраці з міжнародними компаніями, які продовжують вести бізнес в росії

У продовження ініціатив АПУ більше ніж 70 провідних юридичних фірм об’єдналися і висловили позицію про припинення надання юридичних послуг міжнародним компаніям, які все ще ведуть бізнес та зберігають свою присутність в РФ. Водночас ми вітаємо всі спроби українського менеджменту іноземних компаній донести необхідність виходу з ринку країни-агресора та прагнення підтримки України значною фінансовою, військовою та […]

Детальніше
Новини 10.03.2022

НБУ відкрив спецрахунки для гуманітарних цілей та сбору коштів на потреби армії

Рахунки використовуватимуться для зарахування благодійної допомоги з України та з-за кордону.

Детальніше

Читайте всі новини KROLEVETSKYI and Partners на цій сторінці

Всі новини
Call Now Button