Назад
Проекти

Врятовані від митних поневірянь

Клієнт-юридична особа тривалий час торгує обладнанням для сільськогосподарських підприємств високої якості, яке, як водиться, імпортує з-за кордону.

Знайшовши надійного постачальника в Об’єднаних Арабських Еміратах, клієнт уклав з ним контракт на поставку та почав працювати.

Все йшло добре, партія за партією. Аж ось, як грім серед ясного неба, Миколаївська митниця каже: «Здається вартість цього обладнання у вас занижена.

Якщо поміряти таке обладнання метрами та зважити в кілограмах, то вийде, що середня ціна за метр або кілограм такого обладнання є вищою».

Питання: «А де це міряють обладнання в метрах чи зважують кілограмами для визначення ціни?», «А чому аналогічне обладнання за цією ж ціною вчора успішно пройшло Одеську митницю?», «Якого біса?» залишились без відповіді, консультації з митним органом результату не дали – план на митні платежі має виконуватись.
Тому, митницею було винесене рішення про коригування митної вартості, яким майже утричі збільшено митну вартість обладнання, а відповідно – і митні платежі за його розмитнення мали бути сплачені утричі більші.
Все це – поки транспорт з товаром дарма стоїть, нараховується плата за простій та зберігання, а покупці нервово очікують свій товар, який затримується. Клієнтом було знято грошові кошти зі свого депозитного рахунку у банку, щоб сплатити захмарний митний платіж.

Після цього рішення про коригування було оскаржено до суду, де адвокат Об’єднання довів, що надані разом з митною декларацією документи є достатніми для визнання обґрунтованою митної вартості за ціною договору (як це було зроблено клієнтом), при цьому, орган митної служби вимагав зайві документи, а також документи, які взагалі не впливають на визначення митної вартості у даному випадку. На додачу, митниця так і не змогла обґрунтувати, чому взялась міряти зрошувальну систему кілограмами, і яким чином вирахувала митну вартість, зазначену у своєму рішенні.

Як результат, незаконне рішення митниці скасоване судом. Рішення суд вже набрало законної сили, а ми з клієнтом готуємося до нового процесу- стягнення збитків, спричинених неправомірним рішенням.


Партнер
Руслана Пивоварова
Детальніше
Проекти 25.08.2021

Україна-Британія 1:0

Наша клієнтка тривалий час проживала у Сполученому Королівстві Великої Британії та Північної Ірландії. Там вона одружилася і народила доньку. Через певний час сімейне життя перетворилося на катастрофу, бо чоловік почав пиячити та давав волю кулакам.

Детальніше
Проекти 16.07.2021

«Архітектурний контроль»:
як відрізнити від явного свавілля?

Уявляєте, одним чудовим ранком за чашкою смачної кави Ви дізнаєтеся, що все Ваше майно, банківські рахунки арештовані. Як наслідок - повне унеможливлення проведення розрахунків з контрагентами та блокування підприємницької діяльності.

Детальніше
Проекти 09.07.2021

Порятунок активів підприємства від свавілля прокуратури

Чергове «актуальне» провадження під наглядом прокурорів Офісу Генерального прокурора обрало об'єктами уваги декілька десятків підприємств Харківщини із значними обсягами постачання.

Детальніше

Читайте всі новини KROLEVETSKYI and Partners на цій сторінці

Всі новини
Call Now Button