Назад
Проекти

Врятовані від митних поневірянь

Клієнт-юридична особа тривалий час торгує обладнанням для сільськогосподарських підприємств високої якості, яке, як водиться, імпортує з-за кордону.

Знайшовши надійного постачальника в Об’єднаних Арабських Еміратах, клієнт уклав з ним контракт на поставку та почав працювати.

Все йшло добре, партія за партією. Аж ось, як грім серед ясного неба, Миколаївська митниця каже: «Здається вартість цього обладнання у вас занижена.

Якщо поміряти таке обладнання метрами та зважити в кілограмах, то вийде, що середня ціна за метр або кілограм такого обладнання є вищою».

Питання: «А де це міряють обладнання в метрах чи зважують кілограмами для визначення ціни?», «А чому аналогічне обладнання за цією ж ціною вчора успішно пройшло Одеську митницю?», «Якого біса?» залишились без відповіді, консультації з митним органом результату не дали – план на митні платежі має виконуватись.
Тому, митницею було винесене рішення про коригування митної вартості, яким майже утричі збільшено митну вартість обладнання, а відповідно – і митні платежі за його розмитнення мали бути сплачені утричі більші.
Все це – поки транспорт з товаром дарма стоїть, нараховується плата за простій та зберігання, а покупці нервово очікують свій товар, який затримується. Клієнтом було знято грошові кошти зі свого депозитного рахунку у банку, щоб сплатити захмарний митний платіж.

Після цього рішення про коригування було оскаржено до суду, де адвокат Об’єднання довів, що надані разом з митною декларацією документи є достатніми для визнання обґрунтованою митної вартості за ціною договору (як це було зроблено клієнтом), при цьому, орган митної служби вимагав зайві документи, а також документи, які взагалі не впливають на визначення митної вартості у даному випадку. На додачу, митниця так і не змогла обґрунтувати, чому взялась міряти зрошувальну систему кілограмами, і яким чином вирахувала митну вартість, зазначену у своєму рішенні.

Як результат, незаконне рішення митниці скасоване судом. Рішення суд вже набрало законної сили, а ми з клієнтом готуємося до нового процесу- стягнення збитків, спричинених неправомірним рішенням.


Партнер
Руслана Пивоварова
Детальніше

Читайте всі новини KROLEVETSKYI and Partners на цій сторінці

Всі новини
Call Now Button