Назад
Проекти

Відосики, броділки та п@рнушка:
чи можна звільнити працівника, який не працює

Мова піде про реальний спір, який не залишив байдужим жодного з дотичних до роботи над ним. Всі імена вигадані.

Жив собі Гриць. Вивчився на бухгалтера і хотів працювати в банку. Щось пішло не так і доля завела його до лав працівників робітничої спеціальності – операторів верстатів з програмним керуванням. Простіше кажучи – токарів, проте, верстати зараз трохи складніші. Гриць працював на декількох підприємствах у Харкові, навіть пройшов проф. підготовку на одному з них. Працювати довго на одному місці не вдавалось – більше, ніж на рік не затримувався.

Врешті, прийшов на підприємство, яке потім стало нашим клієнтом. Але це пізніше. Спочатку – Гриць отримав у розпорядження на робочому місці один з найновітніших та найточніших верстатів. Крім того, пройшов навчання щодо нюансів роботи на ньому, організоване та оплачене підприємством. І приступив до роботи. Спочатку, наче, все йшло добре. Гриць робив успіхи, і через те, що був єдиним оператором, користувався увагою та заохоченням керівництва. Проте, минуло кілька місяців і дедлайни стали зриватися частіше, завдання чомусь ставали «складними», одним словом – настрою у Гриця не було.

Іноді був настрій подивитись відоси з ДТП на робочому комп’ютері, іноді – пограти в броділки, після обід – глянути порнушку. А коли викликали на нараду, причини прострочки було легко знайти: складна деталь, багато переробок, ну ви знаєте. Оскільки наш Клієнт не комунальне підприємство і не державна служба, то він швидко підрахував, що заробітна плата Гриця і штрафи, сплачені за прострочення замовникам, значно перевищують його КРІ. І звільнив його.

Гриць образився (ну звісно!) і подав до суду.

Тут почалося найцікавіше.

Виявилося, що Гриць – бухгалтер, і це не тільки його нікнейм в танчиках. А тому – він бєз понятія, як здійснювати фрезерувальну обробку деталей, як і всі інші обов’язки, зазначені в його робочій інструкції. І роботодавець його не вчив, і роботи було багато. Крім того, хто там грав на його комп’ютері і залипав у відосики, він не знає, бо паролю не встановлював, а загадковий високий брюнет-сисадмін (якого ніхто ніколи не бачив, крім Гриця) міг це робити за нього.

На Грицеве нещастя, відеоспостереження на підприємстві працювало справно, а системи моніторингу робочого часу фіксували зображення на екрані робочого комп’ютера. Ми згорнули всі ці докази у симпатичні томики загалом близько тисячі аркушів, напрацювали правову позицію, опитали свідків-колег, і суд дійшов справедливого і обґрунтованого висновку про законність звільнення Гриця.

І хоча не всі згодні, що не можна на роботі годинку катнути в танчики (ми також – ні, якщо всі дедлайни закриті), все ж таки добре, що у цьому випадку вдалося захистити право роботодавця звільнити ПРАЦІВНИКА, який НЕ ПРАЦЮЄ. Як не дивно, цієї підстави часто буває недостатньо.

Рішення суду першої інстанції у справі набрало законної сили. Судячи з усього, Гриць не наважився на апеляцію.

Р.S. Навіть якщо у вас на роботі немає системи моніторингу робочого часу і відеоспостереження, не будьте як Гриць 🙂


Партнер
Руслана Пивоварова
Детальніше
Проекти 16.06.2021

За результами 5-річного розгляду справи скасовано штраф,
накладений на агрофірму

Аграрна компанія, один із лідерів на ринку сільськогосподарської продукції у Харківському регіоні, звернулась до нас за допомогою у справі про оскарження штрафу.

Детальніше
Новини 29.03.2021

Податкова амністія 2021:
до чого готуватися?

Сама ідея податкової амністії не є новою: чимало країн, як європейських, так і колишнього СНД, практикували її в різний час.

Детальніше
Новини 09.03.2021

Як вибрати оптимальну інституцію для відкриття рахунку:
різниця між банками та іншими фінансовими інструментами

Як же вибрати оптимальну інституцію для відкриття рахунку, адже ринок переповнений пропозиціями, в тому числі і такими інструментами як EMI і PSP? Як користуватися своїми грошима в ЕМІ? На що звертати увагу при виборі електронних провайдерів? Як відкрити рахунок за кордоном?

Детальніше

Читайте всі новини KROLEVETSKYI and Partners на цій сторінці

Всі новини
Call Now Button