Назад
Проекти

Відосики, броділки та п@рнушка:
чи можна звільнити працівника, який не працює

Мова піде про реальний спір, який не залишив байдужим жодного з дотичних до роботи над ним. Всі імена вигадані.

Жив собі Гриць. Вивчився на бухгалтера і хотів працювати в банку. Щось пішло не так і доля завела його до лав працівників робітничої спеціальності – операторів верстатів з програмним керуванням. Простіше кажучи – токарів, проте, верстати зараз трохи складніші. Гриць працював на декількох підприємствах у Харкові, навіть пройшов проф. підготовку на одному з них. Працювати довго на одному місці не вдавалось – більше, ніж на рік не затримувався.

Врешті, прийшов на підприємство, яке потім стало нашим клієнтом. Але це пізніше. Спочатку – Гриць отримав у розпорядження на робочому місці один з найновітніших та найточніших верстатів. Крім того, пройшов навчання щодо нюансів роботи на ньому, організоване та оплачене підприємством. І приступив до роботи. Спочатку, наче, все йшло добре. Гриць робив успіхи, і через те, що був єдиним оператором, користувався увагою та заохоченням керівництва. Проте, минуло кілька місяців і дедлайни стали зриватися частіше, завдання чомусь ставали «складними», одним словом – настрою у Гриця не було.

Іноді був настрій подивитись відоси з ДТП на робочому комп’ютері, іноді – пограти в броділки, після обід – глянути порнушку. А коли викликали на нараду, причини прострочки було легко знайти: складна деталь, багато переробок, ну ви знаєте. Оскільки наш Клієнт не комунальне підприємство і не державна служба, то він швидко підрахував, що заробітна плата Гриця і штрафи, сплачені за прострочення замовникам, значно перевищують його КРІ. І звільнив його.

Гриць образився (ну звісно!) і подав до суду.

Тут почалося найцікавіше.

Виявилося, що Гриць – бухгалтер, і це не тільки його нікнейм в танчиках. А тому – він бєз понятія, як здійснювати фрезерувальну обробку деталей, як і всі інші обов’язки, зазначені в його робочій інструкції. І роботодавець його не вчив, і роботи було багато. Крім того, хто там грав на його комп’ютері і залипав у відосики, він не знає, бо паролю не встановлював, а загадковий високий брюнет-сисадмін (якого ніхто ніколи не бачив, крім Гриця) міг це робити за нього.

На Грицеве нещастя, відеоспостереження на підприємстві працювало справно, а системи моніторингу робочого часу фіксували зображення на екрані робочого комп’ютера. Ми згорнули всі ці докази у симпатичні томики загалом близько тисячі аркушів, напрацювали правову позицію, опитали свідків-колег, і суд дійшов справедливого і обґрунтованого висновку про законність звільнення Гриця.

І хоча не всі згодні, що не можна на роботі годинку катнути в танчики (ми також – ні, якщо всі дедлайни закриті), все ж таки добре, що у цьому випадку вдалося захистити право роботодавця звільнити ПРАЦІВНИКА, який НЕ ПРАЦЮЄ. Як не дивно, цієї підстави часто буває недостатньо.

Рішення суду першої інстанції у справі набрало законної сили. Судячи з усього, Гриць не наважився на апеляцію.

Р.S. Навіть якщо у вас на роботі немає системи моніторингу робочого часу і відеоспостереження, не будьте як Гриць 🙂


Партнер
Руслана Пивоварова
Детальніше
Проекти 25.08.2021

Україна-Британія 1:0

Наша клієнтка тривалий час проживала у Сполученому Королівстві Великої Британії та Північної Ірландії. Там вона одружилася і народила доньку. Через певний час сімейне життя перетворилося на катастрофу, бо чоловік почав пиячити та давав волю кулакам.

Детальніше
Проекти 16.07.2021

«Архітектурний контроль»:
як відрізнити від явного свавілля?

Уявляєте, одним чудовим ранком за чашкою смачної кави Ви дізнаєтеся, що все Ваше майно, банківські рахунки арештовані. Як наслідок - повне унеможливлення проведення розрахунків з контрагентами та блокування підприємницької діяльності.

Детальніше
Проекти 09.07.2021

Порятунок активів підприємства від свавілля прокуратури

Чергове «актуальне» провадження під наглядом прокурорів Офісу Генерального прокурора обрало об'єктами уваги декілька десятків підприємств Харківщини із значними обсягами постачання.

Детальніше

Читайте всі новини KROLEVETSKYI and Partners на цій сторінці

Всі новини
Call Now Button